Szkolenie obejmuje zagadnienia związane z obsługą Systemu Obsługi Dofinansowań i Refundacji dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne i procedurą ubiegania się o te dofinansowania. Ponadto zawiera informacje dotyczące stopni i rodzajów niepełnosprawności

Kurs ma na celu odpowiedzieć na pytanie dlaczego warto zatrudniać osoby z niepełnosprawnością. Szkolenie pozwala zdobyć wiedzę na temat korzyści z zatrudnienia osoby z niepełnosprawnością. Dowiesz się przez jakie procedury prawne należy przejść, jakie warunki musisz spełnić aby osoba z niepełnosprawnością dołączyła do twojego zespołu.

W tym kursie dowiesz się jakie standardy powinno spełniać miejsce pracy przeznaczone dla potrzeb osoby niepełnosprawnej. Ponadto uzyskasz informacje jak można otrzymać dofinansowanie do przystosowania miejsc pracy.

W szkoleniu tym przybliżymy temat szeroko pojętej niepełnosprawności. Poznasz rodzaje niepełnosprawności, dowiesz się na czym polega specyfika współpracy z osobami niepełnosprawnymi, pokażemy Ci jak działają mechanizmy stereotypizacji i wykluczenia, poznasz zasady ułatwiające komunikację i współpracę z osobami niepełnosprawnymi.