Tematyka

 • Główne składowe

  Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

  Szkolenie „Kupowanie taniej i zarabianie online” pozwoli zwiększyć wiedzę nt. kupowania w internecie towarów i usług jak najlepiej dopasowanych do Twoich oczekiwań - po jak najlepszych cenach. Dzięki szkoleniu nauczysz się, jak korzystać z internetowego serwisu ogłoszeniowego (np. gratka.pl czy OLX); jak posługiwać się wyszukiwarką ogłoszeń a także zamieszczać własne ogłoszenia. Dowiesz się także, jak działa porównywarka cen a także jak płacić za zakupy w internecie. Poznasz też zasady zakupu w serwisie OLX. Szkolenie da Ci możliwość bezpiecznego, ekonomicznego dokonywania dobrze dobranych zakupów online.

  Autorką materiałów jest:

  Krystyna Brząkalik – jest trenerką edukacji ekonomicznej i finansowej. Uczestniczyła w wielu projektach m. in. „Edukacja obywatelska w społeczeństwie demokratycznym”, „Ekonomia dla liderów”, „Lekcje z Polityką”, „Ekonomia na co dzień”, „Na własne konto”, „Polska w UE”. Współpracowała z Centralnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli i organizacjami pozarządowymi, w tym z Forum Obywatelskiego Rozwoju i Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Jest autorką materiałów dydaktycznych i scenariuszy zajęć; współautorką programów nauczania i podręczników do WOS w gimnazjum. Od 2011 roku współpracuje z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w projekcie „O finansach… w bibliotece” jako ekspertka i trenerka. W projekcie „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści” pełni funkcję trenerki centralnej w obszarze „Finanse”.

  Elementy szkolenia:

  Szkolenie składa się z kilku elementów. Polecamy zapoznawanie się z nimi w następującej kolejności:

  1) filmy (3)

  -  Jak znaleźć produkt spełniający nasze oczekiwania w porównywarce cen? [4:55]

  -  Jak dokonać płatności za zakupy w sklepie internetowym? [4:46]

  -  Jak dokonać zakupu w serwisie OLX? [4:30]

  2) prezentacja pt. „Internetowy serwis ogłoszeniowy”

  Czas trwania szkolenia:

  Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 2 godzin.

  Test i certyfikat

  Szkolenie kończy się testem składającym się z 3 pytań. W przypadku negatywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość jego powtórzenia. Po ukończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość wydrukowania certyfikatu, poświadczającego udział w szkoleniu.

  Dokumenty stanowią materiał szkoleniowy będące przykładem prezentowanych w nim stron banków/portali społecznościowych/sklepów etc. Materiał szkoleniowy nie stanowi reklamy ani propozycji korzystania z usług przedstawianych tam dostawców.


  • Lekcja 1 Jak znaleźć produkt spełniający nasze oczekiwania w porównywarce cen? [4:55]

    filmy (3)


   • Lekcja 2 Jak dokonać płatności za zakupy w sklepie internetowym? [4:46]

    • Lekcja 3 Jak dokonać zakupu w serwisie OLX? [4:30]

     • Lekcja 4 prezentacja pt. „Internetowy serwis ogłoszeniowy”

     • Test

      Szkolenie kończy się testem składającym się z 3 pytań (wystarczą dwie dobre odpowiedzi). W przypadku negatywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość jego powtórzenia.

     • Certyfikat

      • Finansowanie

       Projekt

       Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach

       Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz

       rozwoju kompetencji cyfrowych”).