Tematyka

 • Główne składowe

  Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

  Podczas szkolenia „Spędzanie wolnego czasu” dowiesz się, gdzie w internecie szukać informacji o wydarzeniach kulturalnych, rozrywkowych lub sportowych w Twojej okolicy oraz jak wygodnie kupić bilet na interesujące Cię wydarzenie bez wychodzenia z domu. Poznasz też legalne źródła kultury i rozrywki online oferujące dostęp do wystawy, elektronicznych książek, muzyki, filmów, seriali, spektakli teatralnych, programów telewizyjnych, audycji radiowych i audiobooków.

  Autorką materiałów i ekspertką podczas webinarium jest:

  Karolina Furmańska - edukatorka społeczna, prowadzi szkolenia i doradza różnym grupom, jak się lepiej komunikować z otoczeniem, jak się motywować do działania, jak się angażować w różnego typu działania społeczne. Jest przy tym wielką miłośniczką odpoczynku w duchu slow life i włoskiego dolce vita. Przez internet zdobywa wiedzę, robi zakupy, komunikuje się z innymi ludźmi, doskonali się w różnych dziedzinach. Korzysta także z internetu w czasie wolnym, między innymi oglądając w sieci ulubione filmy czy seriale, których jest miłośniczką.

  Elementy szkolenia:

  Szkolenie składa się z kilku elementów. Polecamy zapoznawanie się z nimi w następującej kolejności:

  1) webinarium „Kultura w szlafroku” - [46:40 min.]

  W ramach webinarium poznasz legalne źródła kultury i rozrywki istniejące w sieci, działające online instytucje kultury w tym biblioteki cyfrowe i muzea oraz serwisy udostępniające filmy i muzykę, a także internetowe radia i telewizje. 

  2) prezentacja „Wolny czas w internecie”

  W ramach prezentacji poznasz sposoby wyszukiwania wydarzeń kulturalnej w Twojej okolicy oraz serwisy dające dostęp do kultury i rozrywki online, poznasz wirtualne radio i telewizje oraz biblioteki i księgarnie. Dowiesz się też m.in. co to jest streaming i technologia VOD i jak ta wiedza może się przydać miłośnikom spędzania wolnego czasu w sieci.

  3) filmy

  - Gdzie kupić bilet online? – wyszukiwanie biletów, przegląd serwisów sprzedażowych, sposoby płatności [4:25 min.]

  - Korzystanie z portalu Eventim.pl – wyszukiwanie wydarzeń, zakładanie konta i logowanie [3:46 min.]

  - Kupuje bilety online za pomocą serwisu eBilet.pl – poruszanie się po portalu, wyszukiwanie wydarzeń, rezerwacja i kupowanie biletów online [6:07 min.]

  Czas trwania szkolenia:

  Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 3 godziny.

  Test i certyfikat

  Szkolenie kończy się testem składającym się z 3-5 pytań. W przypadku negatywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość jego powtórzenia. Po ukończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku testu, będziesz mógł wydrukować certyfikat, poświadczający udział w szkoleniu.

  Dokumenty stanowią materiał szkoleniowy będące przykładem prezentowanych w nim stron banków/portali społecznościowych/sklepów etc. Materiał szkoleniowy nie stanowi reklamy ani propozycji korzystania z usług przedstawianych tam dostawców.


  • Lekcja 1 webinarium „Kultura w szlafroku” – [46:40 min.]

   Film (4)


  • Lekcja 2 prezentacja „Wolny czas w internecie”  • Lekcja 3 Gdzie kupić bilet online? – wyszukiwanie biletów, przegląd serwisów sprzedażowych, sposoby płatności [4:25 min.]

   film


   • Lekcja 4 Korzystanie z portalu Eventim.pl – wyszukiwanie wydarzeń, zakładanie konta i logowanie [3:46 min.]

    film


    • Lekcja 5 Kupuje bilety online za pomocą serwisu eBilet.pl – poruszanie się po portalu, wyszukiwanie wydarzeń, rezerwacja i kupowanie biletów online [6:07 min.]

     film


     • Test

      Szkolenie kończy się testem składającym się z 3 pytań (wystarczą dwie dobre odpowiedzi). W przypadku negatywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość jego powtórzenia.

     • Certyfikat

      • Finansowanie

       Projekt

       Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach

       Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz

       rozwoju kompetencji cyfrowych”).