Tematyka

 • Główne składowe

  Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

  Internet może być doskonałym źródłem informacji na temat Twoich zainteresowań i miejscem, gdzie możesz spotkać ludzi, którzy je podzielają.

  Podczas szkolenie dowiesz się jak szukać interesujących Cię treści oraz wymieniać się informacjami z osobami o podobnych zainteresowaniach. Poznasz też możliwości jakie daje internet tym, którzy chcą tworzyć własne treści i udostępniać je innym.

  Autorem materiałów i ekspertem podczas webinarium jest:

  Katarzyna Urbanowicz - trenerka i animatorka, pracuje z osobami dla których nowe technologie i kontakt z nimi nie jest rzeczą oczywistą. Uczy na co dzień, jak wykorzystywać je na co dzień. Jest także członkinią sieci LABiB, która łączy bibliotekarzy z całej Polski oraz ludzi kultury, którzy działają na rzecz mieszkańców w swoich lokalnych społecznościach i środowiska bibliotecznego. Jest także mobilną doradczynią sektora 3.0., łączącego osoby, dla których priorytetem jest wdrażanie nowych technologii do codziennego życia.

  Elementy szkolenia:

  Szkolenie składa się z kilku elementów.

  1)      Prezentacja Rozwijam swoje hobby dzięki internetowi – wyszukiwania, serwisy i strony tematyczne, fora internetowe, blogi, netykieta

  2)      Prezentacja Twórczość własna w internecie – serwisy społecznościowe – sposób działania, specyfika, przykłady. Publikowanie własnych tekstów/zdjęć w internecie – wskazówki dla początkujących.

  3)      Filmy:

  - Od czego zacząć blogowanie? [5:26 min.]

  - Czym jest domena i hosting? [4:12 min.]

  - Jak założyć bloga na Blogspocie? [4:03 min.]

  4)      Dokument tekstowy: Rozwijam swoje hobby – przydatne linki 

  Czas trwania szkolenia:

  Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 4 godzin.

  Test i certyfikat

  Szkolenie kończy się testem składającym się z 3 pytań. W przypadku negatywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość jego powtórzenia. Po ukończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku testu, będziesz mógł wydrukować certyfikat, poświadczający udział w szkoleniu.

  Dokumenty stanowią materiał szkoleniowy będące przykładem prezentowanych w nim stron banków/portali społecznościowych/sklepów etc. Materiał szkoleniowy nie stanowi reklamy ani propozycji korzystania z usług przedstawianych tam dostawców.


  • Lekcja 1 Prezentacja „Rozwijam swoje hobby dzięki internetowi – wyszukiwania, serwisy i strony tematyczne, fora internetowe, blogi, netykieta”

  • Lekcja 2 Prezentacja „Twórczość własna w internecie – serwisy społecznościowe – sposób działania, specyfika, przykłady. Publikowanie własnych tekstów/zdjęć w internecie – wskazówki dla początkujących

  • Lekcja 3 Od czego zacząć blogowanie? [5:26 min.]

   film (3)


   • Lekcja 4 Czym jest domena i hosting? [4:12 min.]

    film


    • Lekcja 5 Jak założyć bloga na Bloggerze? [4:03 min.]

     film


     • Lekcja 6 Rozwijam swoje hobby – przydatne linki

     • Test

      Szkolenie kończy się testem składającym się z 3 pytań (wystarczą dwie dobre odpowiedzi). W przypadku negatywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość jego powtórzenia.

     • Certyfikat

      • Finansowanie

       Projekt

       Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach

       Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz

       rozwoju kompetencji cyfrowych”).