Szkolenia z tego obszaru są dla Ciebie, jeśli dzięki technologiom chcesz zadbać o zdrowie i kondycję, a w przypadku choroby móc się wygodniej leczyć. Dowiesz się, jak w intrenecie szukać informacji o tym, jak prowadzić zdrowy tryb życia i zdrowo się odżywiać.

Nauczysz się też, jak korzystać ze Zintegrowanego Informatora Pacjenta i e-recepty, jak uzyskać Europejką Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i jak sprawdzić czas oczekiwania na świadczenia medyczne. Poznasz również wyszukiwarki placówek opieki medycznej i dowiesz się, jak zapisać się do lekarza przez internet.


Dzięki  szkoleniu dowiesz się jak korzystać z e-usług systemu opieki zdrowotnej np. Zintegrowanego Informatora Pacjenta, uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), sprawdzać czas oczekiwania na świadczenia medyczne. Będziesz potrafił / potrafiła znaleźć w Internecie placówkę opieki zdrowotnej, zapisać się do lekarza przez Internet czy dowiesz się jak wyjechać do sanatorium.

Dzięki szkoleniu „Prowadzenie zdrowego trybu życia” poznasz e-usługi dotyczące prowadzenia zdrowego trybu życia, w tym zasad zdrowego odżywiania się. Nauczysz się wyszukiwać i sprawdzać informacje nt. zalecanych badań profilaktycznych, szczepień, objawów chorobowych i profilaktyki zdrowotnej. Zapoznasz się także z serwisem dla rodziców, zawierającym informacje m.in. zdrowiu, wychowaniu, karmieniu i pielęgnacji dzieci, ciąży, porodzie. Dowiesz się, jak wyszukać w internecie ofertę zajęć sportowych i rekreacyjnych w Twojej okolicy, a także jak zapisać się online na takie zajęcia. Poznasz aplikacje mobilne rejestrujące aktywność fizyczną, dzięki którym można obserwować własne osiągnięcia i dzielić się swymi sukcesami ze znajomymi czy rodziną. Zapoznasz się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Szkolenie „E-recepta ” jest poświęcone korzystaniu z najnowszych e-usług w obszarze zdrowia. Dowiesz się, jak założyć konto na portalu pacjenta i jak z niego korzystać. Dowiesz się, jak założyć profil zaufany, a przede wszystkim, gdzie obejrzeć wystawioną Ci przez lekarza receptę (lekarze przechodzą już na wystawianie e-recept zamiast recept papierowych; od stycznia 2020 r. recepty papierowe już w ogóle nie będą wystawiane), a także jak zrealizować e-receptę.