Tematyka

 • Główne składowe

  Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

  Dzięki szkoleniu „Prowadzenie zdrowego trybu życia” poznasz e-usługi dotyczące prowadzenia zdrowego trybu życia, w tym zasad zdrowego odżywiania się. Nauczysz się wyszukiwać i sprawdzać informacje nt. zalecanych badań profilaktycznych, szczepień, objawów chorobowych i profilaktyki zdrowotnej. Zapoznasz się także z serwisem dla rodziców, zawierającym informacje m.in. zdrowiu, wychowaniu, karmieniu i pielęgnacji dzieci, ciąży, porodzie. Dowiesz się, jak wyszukać w internecie ofertę zajęć sportowych i rekreacyjnych w Twojej okolicy, a także jak zapisać się online na takie zajęcia. Poznasz aplikacje mobilne rejestrujące aktywność fizyczną, dzięki którym można obserwować własne osiągnięcia i dzielić się swymi sukcesami ze znajomymi czy rodziną. Zapoznasz się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

  Autorstwo materiałów:

  Materiały do szkolenia zostały przygotowane przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego przy wykorzystaniu autorskich scenariuszy Moniki Zygmuntowicz, trenerki centralnej w obszarze „Zdrowie” w projekcie „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”.

  Elementy szkolenia:

  Szkolenie składa się z 2 elementów:

  1)      Prezentacji z ćwiczeniami pt. „Prowadzę zdrowy i aktywny tryb życia” (plik PDF)

  2)      Listy przydatnych linków do stron internetowych nt. zdrowego trybu życia (plik PDF)

  Czas trwania szkolenia:

  Uważne zapoznanie się z materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 2 godzin.

  Test i certyfikat

  Szkolenie kończy się testem składającym się z 3 pytań (wystarczą dwie dobre odpowiedzi). W przypadku negatywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość jego powtórzenia. Po ukończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość wydrukowania certyfikatu, poświadczającego udział w szkoleniu.

  Dokumenty stanowią materiał szkoleniowy będące przykładem prezentowanych w nim stron banków/portali społecznościowych/sklepów etc. Materiał szkoleniowy nie stanowi reklamy ani propozycji korzystania z usług przedstawianych tam dostawców.


  • Lekcja 1 Prezentacja z ćwiczeniami pt. „Prowadzę zdrowy i aktywny tryb życia” (plik PDF)

  • Lekcja 2 Listy przydatnych linków do stron internetowych nt. zdrowego trybu życia (plik PDF)

  • Test

   Szkolenie kończy się testem składającym się z 3 pytań (wystarczą dwie dobre odpowiedzi). W przypadku negatywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość jego powtórzenia.

  • Certyfikat

   • Finansowanie

    Projekt

    Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach

    Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz

    rozwoju kompetencji cyfrowych”).