Tematyka

 • Główne składowe

  Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

  Dzięki  szkoleniu dowiesz się jak korzystać z e-usług systemu opieki zdrowotnej np. Zintegrowanego Informatora Pacjenta, uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), sprawdzać czas oczekiwania na świadczenia medyczne. Będziesz potrafił / potrafiła znaleźć w Internecie placówkę opieki zdrowotnej, zapisać się do lekarza przez Internet czy dowiesz się jak wyjechać do sanatorium.

  Autorkę materiałów jest:

  Monika Zygmuntowicz - doktor nauk medycznych w zakresie zdrowia publicznego, trener edukacji zdrowotnej, nauczyciel akademicki. Autorka publikacji naukowych w recenzowanych czasopismach polskich i zagranicznych. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum w Krakowie. Miłośniczka zdrowego stylu życia.

  Elementy szkolenia:

  Szkolenie składa się z 5 elementów:

  1) serii trzech filmików nt. Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP): „Jak zarejestrować się w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta?” [5:48], „Jak skorzystać ze Zintegrowanego Informatora Pacjenta?” [5:42] i „Jak znaleźć odpowiednią placówkę medyczną?” [3:41])

  2) prezentacji „E-usługi systemu opieki zdrowotnej”, z której dowiesz się np. jak sprawdzić kalendarz zalecanych badań profilaktycznych dla osób dorosłych i kalendarz szczepień, jak zarezerwować pobyt w sanatorium, jak uzyskać kartę EKUZ oraz co to jest teleopieka.

  3) Listy przydatnych stron internetowych dla osób chcących skorzystać z e-usług systemu opieki zdrowotnej.

  Zamieszczone materiały stanowią materiał szkoleniowy z przykładowymi usługami i nie stanowią reklamy ani propozycji korzystania z usług przedstawianych tam dostawców.

  Czas trwania szkolenia:

  Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń, w tym utworzenie konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, zajmie Ci ok. 5 godzin.

  Test i certyfikat

  Szkolenie kończy się testem składającym się z 3 pytań (wystarczą dwie dobre odpowiedzi). W przypadku negatywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość jego powtórzenia. Po ukończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość wydrukowania certyfikatu, poświadczającego udział w szkoleniu.


  • Lekcja 1 „Jak zarejestrować się w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta?” [5:48]

   film (3)


   • Lekcja 2 „Jak skorzystać ze Zintegrowanego Informatora Pacjenta?” [5:42]

    film


    • Lekcja 3 „Jak znaleźć odpowiednią placówkę medyczną?” [3:41]

     film


     • Lekcja 4 „E-usługi systemu opieki zdrowotnej” (plik PDF)

     • Lekcja 5 Listy przydatnych stron internetowych (plik PDF)

     • Test

      Szkolenie kończy się testem składającym się z 3 pytań (wystarczą dwie dobre odpowiedzi). W przypadku negatywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość jego powtórzenia.

     • Finansowanie

      Projekt

      Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach

      Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz

      rozwoju kompetencji cyfrowych”).


      • Certyfikat - Korzystanie z systemu opieki zdrowotnej