Tematyka

 • Główne składowe

  Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

  Dzięki szkoleniu „Zdobywanie wiedzy o gminie, kraju i świecie” poznasz najważniejsze rodzaje źródeł informacji, pozwalających Ci w pełni korzystać z możliwości, jakie daje Internet i nowoczesne technologie (serwisy ogólnopolskie / regionalne, serwisy specjalistyczne, multimedialne, blogi, fora dyskusyjne, Biuletyny Informacji Publicznej itp.). Zwrócisz uwagę na różnorodność sposobów pozyskiwania informacji oraz na rozmaite formy, w tym mulimedialne, w których dana wiadomość może być zaprezentowana.

  Niezależnie od tego, z jakich źródeł informacji w Internecie korzystasz, możesz trafić na informacje nieprawdziwe – świadomie fałszowane lub zniekształcane bez złej intencji – tzw. fake newsy (fejk niusy). Skąd się biorą, po co są publikowane, a przede wszystkim – jak Ty, używając świadomie Internetu, możesz się ustrzec przed potencjalnymi szkodami, jakie może spowodować zawierzenie nieprawdziwej informacji. Czyli – jak sprawdzać, czy informacja jest prawdziwa, czy nie.

  W trakcie szkoleni, stawiane będą przed Tobą różne zadania. Nie omijaj ich – są one szansą na zgłębienie lub utrwalenie nabywanej wiedzy. A ponadto – są też ciekawe!

  Autorem materiałów jest:

  Piotr Henzler - edukator, trener, autor i realizator programów edukacyjnych związanych m.in. z angażowaniem mieszkańców do działań na rzecz rozwoju ich społeczności, zarządzaniem i rozwijaniem działań organizacji pozarządowych i instytucji lokalnych.

  Elementy szkolenia:

  Szkolenie składa się z kilku elementów. Polecamy zapoznawanie się z nimi w następującej kolejności:

  1) webinarium pt. „Internet źródłem informacji - ale czy wiarygodnej?”, poświęconemu najważniejszym źródłom informacji lokalnych, dotyczących kraju czy świata (portalom, blogom itp.), a także temu jak uchronić się przed zawierzeniu nieprawdziwym informacjom [43:36 min.]

  2) dwa pliki tekstowe: „Radio w internecie” oraz „Telewizja w internecie”. Dowiesz się z nich jak słuchać radia i oglądać telewizję przez Internet (stacje publiczne, prywatne, polskie i zagraniczne).

  Czas trwania szkolenia:

  Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 1 godziny.

  Test i certyfikat:

  Szkolenie kończy się testem składającym się z 3 pytań (wystarczą dwie dobre odpowiedzi). W przypadku negatywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość jego powtórzenia. Po ukończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość wydrukowania certyfikatu, poświadczającego udział w szkoleniu.

  Zamieszczone materiały stanowią materiał szkoleniowy z przykładowymi usługami i nie stanowią reklamy ani propozycji korzystania z usług przedstawianych tam dostawców.


  • Lekcja 1 webinarium pt. „Internet źródłem informacji – ale czy wiarygodnej?” [43:36 min.]

   film (1)


   • Lekcja 2 „Radio w internecie”

    film PJM


   • Lekcja 3 „Telewizja w internecie”

    film PJM


   • Test

    Szkolenie kończy się testem składającym się z 3 pytań (wystarczą dwie dobre odpowiedzi). W przypadku negatywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość jego powtórzenia.

   • Certyfikat

    • Finansowanie

     Projekt

     Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach

     Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz

     rozwoju kompetencji cyfrowych”).