Tematyka

 • Główne składowe

  Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

  Szkolenie „Uczestniczenie w życiu obywatelskim i społecznym” jest poświęcone aktywności społecznej mieszkańców i mieszkanek. Dzięki niemu poznasz różne formy aktywności, które mogą być ciekawe zarówno dla tych, którzy po prostu chcą się włączyć w coś fajnego, ważnego, potrzebnego, jak i dla tych, którzy są  lub chcieliby się stać  animatorami - osobami, które angażują do aktywności innych.

  Autorem materiałów i ekspertem podczas webinarium jest:

  Piotr Henzler - edukator, trener, autor i realizator programów edukacyjnych związanych m.in. z angażowaniem mieszkańców do działań na rzecz rozwoju ich społeczności, zarządzaniem i rozwijaniem działań organizacji pozarządowych i instytucji lokalnych.

  Elementy szkolenia:

  Szkolenie składa się z kilku elementów. Polecamy zapoznawanie się z nimi w następującej kolejności:

  1) webinarium poświęconego uczestnictwu w życiu społecznym i publicznym.

  Dowiesz się z niego, jakie warunki muszą być spełnione, żeby ludzie angażowali się w różne działania, poznasz wybrane narzędzia wspierające aktywność na poziomie lokalnym, a także posłuchasz o jednym z ciekawszych obecnie sposobów finansowania działań, czyli crowdfundingu - finansowaniu społecznościowym [41:15 min.]

  2) dwa pliki tekstowe, w których znajdziesz m.in. informacje, czym są organizacje pozarządowe, jak dotrzeć do fundacji i stowarzyszeń działających w Twojej okolicy, co to jest wolontariat, a jak wypromować organizację i jej działania na Facebooku.

  3) prezentacja dotycząca programu Canva dzięki któremu możesz stworzyć dowolny materiał reklamowy (plakat, ulotkę, kolaż), do wykorzystania w Internecie i świecie offline, też w życiu prywatnym.

  4) filmy:

  - Zakładanie konta na platformie ePUAP? [4:14 min.]

  - Moje konto na platformie ePUAP [4:18 min.]

  - Przykład e-usługi – wniosek o dowód osobisty na ePUAP [4:31 min.]

  Dokumenty stanowią materiał szkoleniowy będące przykładem prezentowanych w nim stron banków/portali społecznościowych/sklepów etc. Materiał szkoleniowy nie stanowi reklamy ani propozycji korzystania z usług przedstawianych tam dostawców.

  Czas trwania szkolenia:

  Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 5 godzin.

  Test i certyfikat

  Szkolenie kończy się testem składającym się z 3-5 pytań. W przypadku negatywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość jego powtórzenia. Po ukończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość wydrukowania certyfikatu, poświadczającego udział w szkoleniu.


  • Lekcja 1 webinarium: Jak wykorzystać internet do zaangażowania ludzi? [41:15 min.]

   film (4)
  • Lekcja 2 plik tekstowy, w którym znajdziesz m.in. informacje, czym są organizacje pozarządowe, jak dotrzeć do fundacji i stowarzyszeń działających w Twojej okolicy, co to jest wolontariat

   film PJM


  • Lekcja 3 plik tekstowy, w którym znajdziesz m.in. informacje, jak wypromować organizację i jej działania na Facebooku

   film PJM


  • Lekcja 4 Zakładanie konta na platformie ePUAP? [4:14 min.]

   film   • Lekcja 5 Moje konto na platformie ePUAP [4:18 min.]

    film


    • Lekcja 6 Przykład e-usługi – wniosek o dowód osobisty na ePUAP [4:31 min.]

     film

     • Test

      Szkolenie kończy się testem składającym się z 3 pytań (wystarczą dwie dobre odpowiedzi). W przypadku negatywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość jego powtórzenia.

     • Certyfikat

      • Finansowanie

       Projekt

       Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach

       Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz

       rozwoju kompetencji cyfrowych”).